Gala show 8.07.2017 godz. 19:00

Gala Gwiazd 2

Dziennik Wschodni o Mistrzostwach.

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/taniec-brzucha-w-domu-kultury-lsm-tancerki-z-ukrainy-rosji-i-polski,n,1000202091.html

———————————————————————————–

W sobotę 8 lipca 2017 Dom Kultury LSM  będzie gospodarzem niezwykłego wydarzenia: podczas Gali Gwiazd Tańca Orientalnego na scenie sali widowiskowej zagoszczą znakomite tancerki, gwiazdy polskiej i międzynarodowej sceny orientalnej, zwyciężczynie kategorii konkursowych rozgrywanych Mistrzostw Europy Wschodniej jak i zaproszeni goście. Na scenie zaprezentują się sędziowie Mistrzostw w swoich niezwykłych choreografiach., Zobaczymy tancerki z Ukrainy, Rosji , Polski- solistki i grupy. Będziemy podziwiać nie tylko taniec orientalny ale i taniec cygański, boolywood, tribal . Niezwykła atrakcją Wieczoru będzie występ Aszota Martirosyana- śpiewaka o wspaniałym głosie, który swoim śpiewem przenosi słuchaczy w inny wymiar odczuwania. Aszot wystąpi w duecie z Iwoną Torbicką- organizatorką wydarzenia  i tancerka .

Gośćmi Gali będą

Elena Ramazanowa
– założycielka i prezes Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego, jedna z najsłynniejszych rosyjskich tancerek, uznany specjalista w dziedzinie tańca orientalnego i niezaprzeczalnie choreograf numer jeden w Rosji w folklorze i klasycznym tańcu arabskim

Swietłana Smirnowa

Ceniony pedagog i sędzia Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego. Znakomita tencerka.

 

Patrycja Marzec

Licencjonowany instruktor, sędzia, choreograf, z wykształcenia pedagog, utytułowana polska tancerka.
Udziela warsztatów na festiwalach w Polsce jak i za granicą.

Projektantka kostiumów scenicznych.

 

Joanna Dudek – tancerka i instruktorka specjalizująca się w tańcu orientalnym; wielokrotna zwyciężczyni konkursów tańca orientalnego, zarówno w Polsce jak i za granicą. Od ponad 3 lat prowadzi regularne zajęcia i warsztaty taneczne, działając przy szkole tańca AktivGen w Lublinie. Zdobywa doświadczenie taneczne w wielu technikach- flamenco, balet, taniec współczesny ,co pomaga jej  tworzyć wyjątkowe choreografie pełne emocji i kobiecej wrażliwości na piękno muzyki.

Zesół Assaya

Grupa Assaya to silna, uzupełniającą się wiekiem i charakterami wspólnota. Z niesłabnącą energią odkrywa nowe oblicza tańca, który jest nie tylko sposobem na życie, ale istotną częścią wyrażania siebie w całym bogactwie barw, rytmów, wrażeń. To kwintesencja kobiecości w postaci uśmiechu, wdzięku, pasji, radości i zmysłowości zamkniętej w oszałamiającym energią tańcu. Wychodząc od tańca orientalnego Assaya ciągle poszukuje nowych inspiracji, eksperymentuje z różnymi technikami, łączy różnorodne gatunki tworząc zaskakujące fuzje. To połączone wspólną pasją kobiety, które zarażają uśmiechem, energią i radością życia

 

 

DALAYA BELLYDANCE GROUP – Poznański zespół tańca orientalnego działający od 2009 roku.  Założycielkami i choreografami grupy są Monika i Agata Ratajczak.

Dynamiczne choreografie, precyzyjne wykonanie i piękne kostiumy to znaki szczególne Dalaya Bellydance Group. Zaprezentują beztroską, radosną i kokieteryjną opowieść o miłości chłopaka z Iraku i dziewczyny z Egiptu.

Aszot Martirosyan

„Niektórzy mówią słowami a my mówimy muzyką”

Ze swojego kraju ( Armenii_ musiał wyjechać 20 lat temu.Przyjechał do Polski i swoje miejsce znalazł w Lublinie. Od kilku lat jest solistą zespołu Kairos. Dyrygent zespołu tak mówi o tym niezwykłym spotkaniu ” Kiedy Aszot wydał te swoje dźwięki, kiedy zaśpiewałte piosenki – nas zatkało. Przez dłuższy czas nie mogliśmy powiedzieć ani słowa bo to okazalło się , coś tak nieziemsko pięknego, o takiej sile i głębi ,o takim przekazie.”

Cieszę się,ze Aszot zgodził się wystąpić na naszej Gali.

O naszym spotkaniu tu

Zapraszamy.

———————————————————————————